Bugun...
Reklam


Bilgi ve iletişim kaosuna hazır olun!
Yeni bir Merkür Retrosu süreci başlıyor. Bu sefer Başak burcunda geri hareket etmeye başlayacak ve 7 Eylül tarihinde ise geri hareketi sona erecek. Bir şeyleri düzeltmek için çaba sarf ederken daha çok hata yapabileceğinizi unutmayın. Bu dönemde sistem kurmaya çalışmak her zamankinden çok daha zor olacaktır.

Bilgi ve iletişim kaosuna hazır olun!

Hepinize Merhaba;
Ben Merkür, yok Hermes hayır hayır Apollo ya da Utarit! Evet hepsi benim aslında… Tarih boyunca bana bir çok isim verildi, ama hepsinin ana teması aynı idi. Haberci, iletişimi sağlayan, ulak… Astrolojik olarak kendimi ifade etmem gerekirse eğer ben İkizler ve Başak burçlarını yönetirim. 

Diğer gezegenlerden ayrılan en önemli özelliğim eril veya dişil olarak bir cinsiyetimin olmamasıdır. İçinde bulunduğum burcun veya etkileşim içinde olduğum gezegene ayak uydururum. Benim geri gidişimi birkaç gün önceden hissedersiniz. Hatta şöyle ki önce biraz dururum ki buna ‘Stationary’ hal denir ve özellikle stationary halindeyken daha acımasız olabilirim. Bu sene stationarty (durağan) zamanım 9 – 12 Ağustos tarihinde olacak. Aslında benim geri gidiş dönemlerimi benim hastalanmam gibi görebilirsiniz. Peki ben neleri simgelerim?

– Öncelikle her türlü bilginin alışverişi benden sorulur!
– Ben hızı temsil ederim. Hızlı gelişen olaylarda benim de parmağım vardır.
– Eğitim, öğrenme, konuşma, iletişim kurma uzmanlık alanımdadır. Ben olmazsam bunların hiçbiri olmazdı.
– Kurnazca fikirler, yalancılık, dolandırıcılık, hırsızlık ta benim kötü yanlarımdır.
– Ben iyi analiz eder, sorgular, veri oluşturur, hesap yaparım. Bu yüzden de ticaret, işletmecilik gibi sektörler benim etki alanımdadır. İşim iletişim olduğundan dolayı medyadan bahsetmeme gerek yok herhalde!?
– Banka çalışanları, tacirler, hukukla ilgili işlerde çalışanlar, çocuklar, gazeteciler, danışmanlar, hilebazlar, sihirbazlar, dolandırıcılar emrim altındadırlar.
– Bazen hızım o kadar yavaşlar ki, dünyanın dönüşünde çok daha yavaş hareket etmeye başlarım ve sizler benim adeta geri gittiğimi zannedersiniz. İşte ben geri gittiğimde çok huysuzlaşırım, kaprislenirim ve sorunlar yaratırım. Dört ayda bir yılda üç defa geri hareketim vardır ve sadece aklını kullanabilenler bu dönemden karlı çıkabilirler.
– Her türlü iletişimde aksaklılar ve sorunlar yaratırım.

- Her türlü iletişimde aksaklılar ve sorunlar yaratırım.

– Hayatınıza uzun süre kalıcı olmayacak geçici kişileri, olayları ve konuları katarım.
– Para hesaplarında yanlışlıklar çıkarırım.
– Elektronik aletlerinizi bozar, sizi sinir ederim.
– Ben geri giderken yaptığınız sözleşmeleri bozarım, sonrasında başlattığınız ilişkilere uzun zaman vermem, anlamadığınız bir anda bitiriveririm.
– Bilgi akışında aksaklıklar yaratırım.  İş yerlerinde bilgisayarları çökertebilirim. Evinizde dijital eşyaları anormal bir duruma sokabilirim.
– Derim ki her zaman, ben geri giderken elinizde kalan işlerinizi tamamlayın. Benim geri gittiğim süreç aslında toparlama, tamamlama, düzene soka sürecidir. Fakat yeni bir şeylere başlarsanız bir nevi canınıza okurum.
– Evlenmek, ev almak ve satmak için de uygun bir süreç değildir.
– Seyahatlerde bilet ve bavulların kaybolmasıdır. Bu dönemde bu ikiliye çok dikkat edin!
– Araçları ile uzun yola çıkacak olanlar ekstra dikkat etmelerinde yarar var. Araçlarınızın bakımını yaptırmayı unutmayın.
– Özellikle fiyat olarak çok pahalı ürünlere yönelmek için pek uygun bir dönem değildir.
– Değerli eşya, evrak..vb şeyleri kargoya verirken adresi doğru yazdığınıza dikkatl edin. Kaybolmasınlar!
– En çok tamircilere yarayacak, en çok iş onlara gelecek ve teknik servislere :)) işleri artacak, ee bir yerde denge gerekli!
– Cep telefonu sorunları, bilgisayar problemleri, elektrikli ev aletlerinde problemler, elektronikler de sıkıntılar olur.

- Cep telefonu sorunları, bilgisayar problemleri, elektrikli ev aletlerinde problemler, elektronikler de sıkıntılar olur.

– Lütfen önemli imza ve anlaşmalarınızı yapmamaya gayret gösterin! 7 Eylülden sonra atın imzalarınızı. Sabredin azıcık!
– Bu gerileme süreci aslında hayatın size dur ve düşün deme sürecidir. Plan yapın, düşünün, neler yaptınız, neler ettiniz? Sorgulayın.
– Eskiden biten bir şeyler yeniden başlasa bile uzun sürmez bilginiz olsun.
– Eski arkadaşlarla karşılaşılır, eski sevgililerden saçma sapan mesajlar gelir, eski konular gündeme gelir sürekli.
– Özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken ekstra dikkatli olun arkadaşlar. İnternet dolandırıcılığı artar dikkat!
– Para hesaplarında yanlışlıklar çıkarır. Bu yüzden banka işlemlerinde dikkatli olun. Kredi kartlarınızı kontrol edin.
– Klavyenizin çevresine içeceklerinizi koymayın mesela, klavyenizden dolayın sonra.
– Eğer ki bir iki hafta öncesinden başlayan işleriniz varsa Retro sizi etkilemez. Gözünüz gönlünüz rahat olsun arkadaşlar.
– Sıfır, yeni başlayan, el değmemiş yeni işlere Retro döneminde başlanmaz. Eskiden başlayan süreçlerinizi tamamlayabilirsiniz.
– Diyelim ki iş görüşmeleriniz başladı bir hafta öncesinden, Retrodan etkilenir miyim? Hayır önceden başladı çünkü!
– Retro başladı iş teklifi geldi, etkilenir miyim? Evet etkilenirsin. Zira tüm süreç Retro zamanı başlamış oluyor.
– Diyelim ki bir önceki Merkür Retrosu'nda başlayan ama tamamlanmayan konularınız var. Bu Retro'da yeniden önünüze geldi, etkilenir ne yazık ki.
– Diyelim ki ev alacaksınız, eğer ki kaporayı bu hafta hallettiyseniz evi bulup ev sahibi ile konuştuysanız sıkıntı yok alın!
– Gölgeli günler dahil başladığı zamanda daha yeni ev bulduysanız, almaya niyetlendiyseniz Retro'dan etkilenirsiniz.
– İş konularına değinelim biraz da… Eğer ki Retro öncesi başvuru yaptığınız iş yeri çağırdı işe başlayın dedi, başlayın bir şey olmaz.
– Merkür Retrosu içindeyken yeni iş başvurularınız için görüşmeye çağırıp başlayın derlerse evet o Retro’dan etkilenirsiniz arkadaşlar.

- Kime mail, sms, whatsapptan yazdığınıza dikkat edin. Hatlar karışmasın, yanlış insanlara yanlış bilgiler gitmesin.

– Kime mail, sms, whatsapptan yazdığınıza dikkat edin. Hatlar karışmasın, yanlış insanlara yanlış bilgiler gitmesin.
– İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde yanlış ürünler gelebilir.
– Şirket açmayın! Bekleyin 7 Eylül’den sonra açarsınız şirketinizi.
– Estetikle ilgilenmez. Her türlü estetik müdahaleyi yapabilirsiniz bunda sakınca yok, içiniz rahat olsun arkadaşlar.
– Evlenmek ve ortaklık kurmak için pek de uygun bir süreç değildir. Evlilik tarihinizi ve şirket kurma tarihini 7 Eylül ve sonrasına bırakmakta yarar var.
– En iyi arkadaşlarınız, birden dünyanın en duyarsız kişilerine dönüşebilirler de.

Bir şeyleri düzeltmek için çaba sarf ederken daha çok hata yapabileceğinizi unutmayın. Bir şekilde düzelmiyorsa bırakmanız ve uğraşmamanız gerektiğini hatırlayın. Bu dönemde sistem kurmaya çalışmak, bir sistemi sorunsuz çalışır hale getirmek her zamankinden çok daha zor olacaktır.

MERKÜR BU SEFER BAŞAK'TA RETRO YAPIYOR

Bir şeyleri düzeltmek için çaba sarf ederken daha çok hata yapabileceğinizi unutmayın. Bir şekilde düzelmiyorsa bırakmanız ve uğraşmamanız gerektiğini hatırlayın. Bu dönemde sistem kurmaya çalışmak, bir sistemi sorunsuz çalışır hale getirmek her zamankinden çok daha zor olacaktır. Geçmiş, eski kronik bir takım rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Bu süreç içinde hastanelerin sistemlerde sorunlar oluşabilir.

Bu dönem editlenmesi gereken yazılarınız ya da yayın evlerinden çıkacak olan kitaplarınız varsa hatalı basımlar, yanlış editlenmeler yüzünden canınız biraz sıkılabilir. Bir yerlerde seminer verirken ya da bir yerlere yazı yollarken, röportaj verirken ekstradan dikkat etmeniz gerekmektedir. Muhasebe, banka, vergi konularında eskiye dair borçlar çıkabilir veya hesap hataları meydana gelebilir. Her şeyi iki defa kontrol ederek sayın, alın, hesaplayın.

Sevgiler…
Dinçer GÜNER
Kaynak: SÖZCÜ

Bu haber 316 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI