Bugun...
Reklam


Namık Kemal Zeybek: "AKP Kongresinin meşruiyeti yoktur."
Sayın Namık Kemal Zeybek Ulusal Kanal "Söz Meclisten İçeri" Programının canlı yayın konuğu idi.

Namık Kemal Zeybek: "AKP Kongresinin meşruiyeti yoktur."

Kültür Eski Bakanı Sayın Namık Kemal Zeybek 21 Mayıs 2017 (dün) Ulusal Kanal “ Söz Meclisten İçeri” programında Eski Çalışma Bakanı Sayın Yaşar Okuyan, Eski Devlet Bakanı Sayın Tayfun İçli ile bu hafta Eray Çelebi’nin canlı yayın konuğu oldular. Sayın Yaşar Okuyan rahatsızlığı nedeniyle canlı yayına telefon bağlantısıyla bağlandı.

Program’da AKP’nin 3.Olağanüstü Büyük kongresi, Sözcü Gazetesi’ne yapılan Operasyonu, Erdoğan Trump zirvesini ve Türkiye gündemini değerlendirdiler.

Sayın Zeybek, programda Siyasetin Gündemi olan Referandumu ve AKP Kongresini, kumpas davaları ve hukuk hakkındaki değerlendirmelerini yaparken şöyle dedi: “AKP Kongresinin meşruiyeti yoktur ve mühürsüz oylar yasaya göre geçersizdir dedi.

Zeybek gündeme dair değerlendirmelerini yaparken şu sözleri söyledi: memleketin bütün basın yayını, bütün ekonomik kurumları, bütün sermayesi, yargısı, MHP’si, Meclisi ele geçirilmiş olabilir.” Yani demek istiyorum ki; Atatürk’ün sözlerini güne getirerek mi konuşalım…

Vaktiyle bu ülkede televizyon yayınları ilk başladığı zaman, özel sektöre eline geçtiği zaman ondan önce ne vardı Devlet televizyonu devlet televizyonunda her partiye söz hak verilirdi ve kendine ayrılan süre içerisinde görüşlerini söylerlerdi demokrasi ancak böyle olur denilirdi. Sonra Özel televizyonlar başlayınca şöyle denildi: Eğer televizyonların denetimi, bir televizyonun denetimi bir kişinin elinde olursa o ülkede propaganda eşitliği olmaz ve demokrasi gelişemez, gerçekleşemez, onun için bir kişi sadece bir kanalın %25’ine sahip olabilir denirdi, bu bir yasa idi. Aslında bu halk oylaması çok büyük bir başarıdır çünkü %49 “Hayır” çıkmıştır. Yani halk bu işi sahip çıktı, yani diyelim ki, tümden “Hayır” dedi peki diğerleri nereden geldi diye değerlendirmesine devam etti ve dedi ki:  

Eğer biz iyi bir ada etrafında birleşirsek  “Hayır’ın” ruhunu çıkaracak bir aday belirlenmeli. Hatta bu aday Recep Tayyip Erdoğan’a meydan okumalı…HABER VİDEOSU

Editör: ZEYNEP TALU

Bu haber 1028 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI