Bugun...
Reklam


Sanatçılar zeytin tasarısına tepki vermeyi sürdürüyor
Sanat camiası, zeytinlik alanlarda tesisleşmenin önünü açan tasarıya yönelik tepki vermeyi sürdürüyor.

Sanatçılar zeytin tasarısına tepki vermeyi sürdürüyor

Zeytinliklerin Korunması ve Yabanilerin Aşılattırılması Hakkında Kanun” olan 3573 sayılı kanunda yapılması öngörülen değişikliğin yedinci kez TBMM önüne gelmesi bekleniyor. Sanat camiası sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla, ‘Zeytinime dokunma’ diyor.

‘ZEYTİNİME DOKUNMA!’

Son olarak, Serra Yılmaz, paylaştığı bir videoyla zeytin ağacının önemini ortaya koydu ve “#zeytinimedokunma” dedi. Oyuncu Müge Boz ve şarkıcı Ayşegül Aldinç de, Yılmaz’ın paylaşımını kendi hesabından tekrar paylaştı.

DOĞADAKİ EN BÜYÜK ERDEM YAŞATMAKTIR

Fazıl Say da piyano başında paylaştığı videoda, “Zeytin dalı uzatmak’ diye bir deyim vardır. Barışın sembolüdür, aynı zamanda. Nazım Hikmet, ‘Yaşamaya Dair’inde der ki, ’70’inde bile zeytin dikeceksin mesela, ölmekten korktuğun için değil, ölüme inanmadığın için’ der. Ne bileyim Ege’nin zeytinleri, Amasya’nın elması, Malatya’nın kayısısı olabilir bunlar. Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır. Yıldırmak, öldürmek, kesmek, biçmek değildir. Zeytin dalı aslında semboldür. Hepimizin önem verdiği şey o sembolün gitmemesi” dedi.

‘KAHVALTIDA TERMİK SANTRAL YER MİYİZ!’

Nilgün Belgün de bir zeytin ağacı fotoğrafı paylaşarak, “Ben bir zeytin ağacıyım” mesajını paylaştı.

 

nilgunbelgun
 


Özge Borak ise change.org’da yapılan bir kampanyayı takipçilerine duyurdu. İmza kampanyasına davette bulunan Borak, “Kahvaltıda termik santral yer miyiz” diye sordu.

 

 

ozgeborak2
 


‘AĞAÇLARLA BERABER İYİ BİR EKİBİZ’

 

Müge Boz, Serra Yılmaz’ın paylaştığı videoyu paylaşarak, zeytinliklerle ilgili şu mesajı yazdı: “Mantık çok basit aslında. Biz insanlar (diğer çoğu canlılar da) oksijen solunumu yaparak yaşıyoruz. Ağaçlar da bize hayatımızı devam ettirmemizi sağlayacak oksijeni veriyorlar. Beraber iyi bir takımız. Onlar olmadan biz de olamayız. Bu konuyu anlaması neden bu kadar güç güzel ülkemizde anlayamıyorum. Ne alıp veremediğimiz var şu güzelim ağaçlarla? Neyse, canım ağaçlar; size sahip sesleniyorum, sizi çok seven ve sizin öneminizin farkında olan bir takım insanlar hala var. Sizin bizim için yaptıklarınızın farkındayız, anca beraber kanca beraber olduğumuzun bilincindeyiz. Size sarılmak ne büyük mutluluk!! Şuana kadar ağaca sarılmayan biri varsa hemen koşsun sarılsın lütfen. Sarıldığımız o ağaç aşırı mutlu olucak ve diğer ağaç arkadaşlarına da bunu anlatıcak ve korkmayacaklari.”

meric-aral


HABER VİDEOSU'Zeytin dalı aslında semboldür' paylaşan: Sozcu


Kaynak: SÖZCÜ

Bu haber 508 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI