Bugun...
Reklam
Akay Kine ile Gönül Mimarları 2


Gönül Mimarları 13.02.2017
Altay Cumhuriyeti'nden gelip Türklük üst kimliği ile Türklerin biraraya gelmesi, birleşmesi ve kendi görev  ve sorumluluklarını /misyonlarını hatırlamaları için farklı yerlerde görüşme ve konuşmalar yapan, Gök Tanrı (AK CANG) inancını anlatan Akay Kİne ile yapılan GÖNÜL MİMARLARI Programın İkincisi yayınlandı.

Sayın Namık Kemal Zeybek  ve Oktan Keleş'in program konuğu olan  Akay Kine, bir ruhani lider ya da din adamı olmadığını; "Carılık" olduğunu vurguladı;  "Türklerin düşen göbeğinin bir doktor gibi yerine gelmesini, düzelmesini sağlamaya çalıştığını";  Soyadının da bu göbeğin yerine gelmesi anlamına gelen Kinelemek olduğunu ifade etti.

 

Bu  bağlamda Tengriciliğin bir misyonerlik faaaliyeti olmadığını; Türklerin kadim bilgilere dönmelerinin çok önemli olduğunu belirtti. Türkler bu  anlayışla Tanrının ilkeleri doğrultusunda  birleşirlerse din ayrılıklarının bir mesele olmaktan çıkacağını  belirtti. Bunun için de "Türklerin kendilerine verilen adları  değil Soy Adlarını kullanmalıdırlar" ve  "Ak Yol Atatürk'ün yoludur"  dedi.

Kam  ve Şaman ayrımının belirtildiği, dinlerdeki dualizmin Ak Cang inancında olmadığı, ölüm, kulluk, ruh, cennet cehennem  bilgilerinin aktarıldığı programı aşağıdaki videoya tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

Yayının tekrarı KRT TV'de Cumartesi akşamı saat 21:00'de yapılmaktadır.

Gönül Mimarları Programı ayrıca her Pazartesi saat:23:00'te ve her Cumartesi akşam saat 21:00'de Karadeniz Kültür Tv'de izlenebilir.

NOT: aybekgazete.com adresindeki Aybek TV ve Videolar bölümünden geçmiş tüm videoları izlemeniz mümkündür.

A.Ö.
Bu video 998 defa izlenmiştir.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YUKARI